logo Jota centrum logo
Hlavní Irisdiagnostika Kurzy jógy Masáže Reiki Tai-či Prodej Tachyonů Kontakt

Co je Irisdiagnostika?

 

Irisdiagnostika

 

Irisdiagnostika
Irisdiagnostika je starobylá lékařská diagnostická metoda, která jako diagnostický nástroj používá duhovku oka, panenku, oční bělmo a někdy i kůži kolem očí. Je to jedna z diagnostických metod přírodní medicíny (neboli naturopatie); někdy je nesprávně zařazována mezi disciplíny ezoterické.
Ve zvětšeném zobrazení oka je možné vidět znaky, které byly po staletí zaznamenávány a empiricky spojeny s určitými slabostmi orgánů, jejich tkáňovými změnami a dalšími spojitostmi se zdravotním stavem člověka. Těchto znaků se v současné době (také díky možnosti opravdu velkého zvětšení) rozeznává cca 500; zkušený iridiolog je dokáže nejen rozpoznat, ale také číst jejich vzájemné souvislosti. Asi 70% znaků vzniká v dětství (zhruba do 7 let věku) a představují genetické predispozice a tendence. Zbytek tvoří znaky související s aktuálním stavem v organizmu v souvislosti se životním stylem člověka.
Oko je nervově spojeno se všemi částmi našeho těla. Orgány mají na duhovce oka svá reflexní nervová zakončení, stejně jako je mají třeba na plosce nohy. Pokud má orgán potíže, nebo je nějak geneticky zatížen, v oku se to projeví jako pigmentace nebo jako uvolnění vláken duhovky a vznik trhlinky, změna tvaru duhovky nebo panenky, změna projasnění duhovky atd. - oko signalizuje skryté příčiny zdravotních potíží, jako je změna kvality krve, hormonální a enzymatická nerovnováha, porušení nervového spojení orgánu, stupeň tkáňových změn na orgánu a kolem něj.
Irisdiagnostika nehledá nemoce, ale spíše jejich příčiny.

PROGNÓZA = DIAGNÓZA + INDIVIDUÁLNÍ KONSTITUCE + MOMENTÁLNÍ ZDRAVOTNÍ STAV + VYBRANÁ LÉČBA!!!
> O Irisdiagnostice > O Józe > O Masážích > O nás > O Reiki > O Tai-či > O Tachyonech
Copyright © JOTAcentrum 2007